Toho měl před třemi lety v březnu na parkovišti v Modré na Uherskohradišťsku Kuta postřelit.

Muže krajský soud třikrát po sobě odsoudil ke čtrnácti letům vězení. Pokaždé se však odvolal k Vrchnímu soudu, který rozsudek zrušil a vrátil případ k dalšímu projednání. Po třetí už však nařídil, aby se kauzou zabýval jiný senát a soudce. Letos v únoru soud vynesl nad Kutou slovo zproštěn obžaloby. Proti Kutovi totiž existovaly jen samé nepřímé důkazy. Jedním z nich byly pachové stopy, které se po střelbě našly na autě zraněného.

A s tímto závěrem souhlasil včera i olomoucký soud, k němuž se odvolal státní zástupce. „Důkazní situace je tak slabá, že nám skutečně neumožňuje jednoznačně říci, že tento čin spáchal skutečně Kuta. Nemám pochyb, k trestnému činu nedošlo, ale důkazy neukazují jednoznačně na pachatele. A pokud má soud pochybnosti o vině obžalovaného, pak musí vždy rozhodnout v jeho prospěch,“ vysvětlil mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

K incidentu došlo 9. března 2007. To přijel podnikatel do Modré na obchodní schůzku se svým známým. Ten mu dlužil několik milionů korun. Ve chvíli, kdy zastavil, přiběhla k jeho auta postava a dvakrát na muže vypálila. Střelec pak zmizel v červené škodovce, kterou policie dodnes nenašla, stejně tak jako zbraň.

Těžce zraněnému podnikateli zachránil život personál hotelu, který hned zavolal pomoc. Podnikateli po střelbě měla zmizet z auta složka s dokumenty, které se týkaly dlužné částky. Muž, který podnikatelovi dlužil, několik měsíců nato spáchal sebevraždu.

Postřelený muž prý ještě půl roku netušil, kdo byl útočníkem. Ale až do chvíle, než před jeho dům přijel Kuta a vyhrožoval mu se zbraní v ruce, že jej zastřelí.

Až při vyšetřování této události přišel podnikatel sám s tím, že tento muž je i střelcem z Velehradu.

Sám obžalovaný popíral, že by někdy v Modré byl a pouze přiznal návštěvu podnikatele v Mutěnicích. Za to si odpykává trest, který mu však letos vyprší.

Státní zástupitelství ještě může podat dovolání k Nejvyššímu soudu.