Brněnským kriminalistům, kteří na případu pracují, se podařilo už zjistit, že zbraň, kterou muž nejprve postřelil své šéfy a pak i sebe, byla jeho a legálně držená.

„Můžeme potvrdit, že pravděpodobný pachatel střílel z legálně držené zbraně ČZ vzor 83 ráže 9 mm browning,“ uvedla mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Soňa Svobodová.

Kriminalisté stále pátrají po důvodech, které bývalého zaměstnance vedly k tak razantnímu kroku. Jednou z možných verzí je i to, že to udělal kvůli svému nedávnému propuštění. „S ohledem na vážný zdravotní obou zraněných mužů jsme zatím odložili policisté jakékoliv jejich výslechy. Nadále prověřujeme informace od možných svědků i zaměstnanců. Důležité budou i vyhodnocené výsledky expertiz a zajištěných stop. Rovněž čekáme na výsledek soudní pitvy zemřelého muže,“ vyjmenovala mluvčí.

Střelec zaútočil ve čtvrtek kolem osmé ráno v areálu tiskárny Graspo. „Z nákladní rampy vystřelil proti o rok mladšímu majiteli firmy a následně pak proti jednačtyřiceti­letému zaměstnanci stejné společnosti,“ připomněla tragickou událost Svobodová.

Bývalý zaměstnanec nakonec v jedné z kanceláří obrátil pistoli proti sobě a střelil se do hlavy. Všechny tři sanitky odvezli na ARO do zlínské nemocnice. Tam střelec kolem poledne zemřel. „Stav dalších dvou mužů je stále stejný,“ řekla včera mluvčí nemocnice Karla Havlíková s tím, že další informace kolem zdravotních stavů obou pacientů nemůže sdělit.

Čtěte také:

Ztratil práci, a tak šel postřílet šéfy