Před týdnem neznámý vandal poničil skla na osmi automobilech zaparkovaných ve Štěpnicích a jejich nejbližším okolí. Pachatel svým řáděním nadělal řidičům škodu za bezmála padesát tisíc korun. Nejvíce poškozené vozidlo měli manželé Podlasovi. Těm totiž vandal zdemoloval prakticky nový automobil. Majitelé odhadli napáchanou škodu přibližně na dvacet tisíc korun.

„Přestože vlastním toto auto teprve od března letošního roku, tak poničené už je podruhé. Vždycky se to stalo právě na parkovišti,“ postěžoval si majitel automobilu Pavel Podlas. „Bojíme se, že jak bude auto opravené, může se situace znovu opakovat. Pravděpodobně ve Štěpnicích řádí nějaká skupinka, které nestačí jenom diskotéky, ale oddávají se alkoholu a drogám,“ doplnila manžela Taťána Podlasová.

Vyšetřování tohoto případu, stejně jako několika dalších, je podle uherskohradišťské policejní mluvčí Jitky Zámečníkové velmi složité. „Měli jsme případ, kdy se opilec prošel po autech, ale něco podobného, kdy pachatel ničí skla a nic neukradne, nepamatuji,“ poznamenala policejní mluvčí.

Při vyšetřování policistům pomáhají záznamy z městského kamerového systému. V tomto případě bude mít ale policie práci mnohem složitější. Obejít se bude muset právě bez kamerových záznamů. „Pachatel ničil automobily zrovna v místech, kde kamery nemáme. Vypadá to, že si trasu, která není pokrytá kamerami, zcela záměrně vybral,“ domnívá se velitel uherskohradišťské městské policie Jaroslav Ježo.