Podvodníkovi se podaří z důvěřivých žen vytáhnout naspořené peníze a k tomu ještě ty, které si vypůjčí od příbuzných nebo od banky. Případy mají stále stejný scénář, není jich málo, naopak, stále jich přibývá.

Uherskohradišťští vyšetřovatelé v uplynulých dnech přijali další dvě oznámení podvedených žen.

Muži skočili do Moravy z oblouku železničního mostu. Jeden z nich už na břeh nevylezl. Pátrali po nich hasiči i policisté.
Muže, který skočil do Moravy z železničního mostu, našli potápěči utopeného

„První případ se začal odehrávat na sociálních sítích již v polovině minulého roku. Žena se seznámila s mužem vystupujícím jako vojenský lékař, který pracuje v Afghánistánu. Po výměně několika zpráv mu na jeho přání poslala peníze na letenku do Česka s tím, že jí peníze po příletu vrátí,“ uvedla hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Zanedlouho ženu kontaktoval údajný nadřízený onoho lékaře s tím, že její milý je ve vězení a aby ho propustili, musí poslat peníze. Muže jí bylo velmi líto, proto i tento požadavek splnila.

„Žena ale neudržovala virtuální kontakt jen s tímto cizincem. Druhý muž z ní vylákal něco málo přes dvě stě tisíc korun a třetí muž z Liverpoolu přes sto tisíc. Celkem žena odeslala na účty podvodníků bezmála 620 tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí.

Nehoda v Uherském Hradišti - úterý 16. 8. 2022 - náraz do pomníku
Takto naboural v Hradišti do pomníku, pak vystoupil z auta a odešel

Další ženu oslovil začátkem tohoto roku na sociálních sítích údajný vdovec s dítětem. Opět vojenský lékař.

„Také v tomto případě prosil o zaslání peněz z důvodu, aby byl vymazán ze seznamu OSN ve válečné zóně. Žena mu je ale odmítla poslat. Proto ji navedl k založení bankovního účtu, kde bude moci disponovat i s jeho penězi. Žena na tento požadavek kývla a na základě svých osobních údajů a fotografie založila účet. Poté ještě stáhla do mobilu aplikaci pro obchodování s bitcoiny,“ informovala Milena Šabatová.

Dotyčná na přání podvodníka bitcoiny několikrát nakoupila a k tomu ještě dolary. Ty ovšem z účtu zmizely a ženě zůstal dluh ve výši šest set tisíc korun.

„Opět varujeme jak ženy, tak i muže, aby neposílali peníze lidem, které znají pouze z virtuálního prostředí a případné transakce si dobře rozmysleli,“ upozornila policejní mluvčí.