„V blízkosti státní hranice nedaleko bývalého hraničního přechodu Starý Hrozenkov jsme zachytili přes dvě desítky nelegálních syrských migrantů a převaděče cizí státní příslušnosti, kteří migranty přepravovali v osobních automobilech,“ prozradila mluvčí krajských policistů ve Zlíně Simona Kyšnerová.

Vzhledem k tomu, že některé migranty převaděči vysadili v lese a sami se pak snažili utéct, začali policisté oblast propátrávat.

„Do akce byli nasazeni také psovodi se služebními psy a policisté na koních. Místo jsme monitorovali rovněž ze vzduchu z vrtulníku. Během dne se nám podařilo dohledat celkem 26 nelegálních migrantů a tři převaděče,“ poznamenala Simona Kyšnerová.

Vzhledem k tomu, že migranti u sebe neměli doklady, které by je opravňovaly ke vstupu do České republiky, byl jim podle policejní mluvčí vstup na naše území odepřen. Převaděči jsou podezřelí z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Od středy 4. října, kdy naši hranici se Slovenskem posílily desítky policistů v rámci vládního nařízení o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic ČR, bylo podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové odhaleno celkem 262 migrantů převážně syrské národnosti a 15 převaděčů různých národností.