Začaly se jí vyptávat, jestli bydlí sama a pak jí začaly mávat před obličejem s pětitisícovou bankovkou a jakousi báchorkou o tom, že jí tyto peníze někdo posílá. Překvapená žena je vzala s sebou domů.

„Obě cizí ženy se neomaleně začaly pohybovat po domě a prohledávat skříně. Paní domácí je okřikla jednou a vyzvala, ať jdou pryč. Ženy na to nereagovaly a pokračovaly ve šmejdění," popsal chování zlodějek policejní hradišťský mluvčí Aleš Mergental. Majitelka domu na ně zakřičela a pak už konečně ženy přestaly prohledávat dům a odešly. Stará paní pak odešla znovu od obchodu, kde zjistila, že jí z peněženky ukradly tisícovku. Když přišla domů, chyběly jí i čtyři tisíce korun, které měla uschované.

Na místo následně vyjeli policisté, kteří začali zjišťovat detailní okolnosti případu, stejně jako informace k totožnosti pachatelek a jejich vozidla. Pokud by se našli svědci, kteří by pachatelky nebo jejich osobní auto pravděpodobně bílé auto viděli, ať své informace sdělí na linku 158 nebo přímo policistům na kterémkoliv policejním oddělení. Prozatím neznámým pachatelkám hrozí za spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody až dvouleté vězení.