„Po sedmé hodině večer mi ujel autobus do Boršic, a tak jsem šel do čekárny, kde jsem si sedl na lavičku a čekal na poslední spoj. V čekárně bylo teplo a já jsem usnul. Po nějakém čase jsem na svém těle ucítil cizí ruce. Probral jsem se a uviděl kolem sebe skupinku asi čtyř lidí. Začal jsem se bránit, při přetahování jsem ale od někoho z nich dostal pěstí do nosu, až se mi spustila krev. Skupinka pak z čekárny rychle zmizela."

Těmito slovy v pondělí 14. ledna popisoval policistům čtyřicátník z Boršic nehezký zážitek, který se však na autobusovém nádraží v Uherském Hradišti stal již ve čtvrtek 10. ledna večer.

Než se rozespalý muž zorientoval a vyběhl z čekárny, skupinku už nikde neviděl. Bylo prý krátce před devátou hodinou večerní.

„Když si prohledal kapsy, zjistil, že přišel o peněženku se čtyřmi stovkami a s doklady, ale také o telefon. Celkově mu zmizely věci v hodnotě téměř tří tisíc korun," uvedl Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti.

Událost hned policistům neoznámil, ale přišel až poté, co se začal obávat zneužití svých osobních dokladů.

„Nám by pro pátrání po pachatelích samozřejmě pomohlo, kdyby krádež ohlásil okamžitě. Nyní to bude složitější. Velmi by nám pomohly informace od případných svědků, kteří se v čekárně pravděpodobně nacházeli," vyzval veřejnost mluvčí Mergental.

Kdokoliv by měl informace k samotné události či k pachatelům, ať je sdělí na policejním oddělení nebo na lince 158. Za spáchání takového trestného činu krádeže ukládá zákon trest až dvouletého vězení.