Šestačtyřicetiletý muž totiž měl od dubna do června roku 2006 v baru u Mašinky v Otrokovicích ovlivňovat na výherní ruletě dopad kuličky, a tím tak nekalým způsobem vyhrát minimálně 110 tisíc korun.

Obral hernu, dostal podmínku

Podle Sousedíkova obhájce Radka Bílka ale obžaloba dostatečně neprokázala vinu jeho klienta. Žádal proto, aby soud zprostil obžalovaného viny. „Není jasné, jakým přesným způsobem měl hru ovlivnit. Nikdo u toho nebyl, navíc kamerové záznamy jsou nekvalitní. Není ani zřejmé, kdy měl vyhrát podvodem a kdy skutečně vyhrál vlastním přičiněním,“ vysvětlil v únoru důvody odvolání obhájce.

Vedení společnosti Lucky Money, která ruletu otrokovickému baru pronajala, však tvrdí, že Sousedík vyhrál daleko vyšší částku, která přesahuje 600 tisíc korun. Podle svědků chodil do herny už ke konci roku 2005. „ Z počátku hrál jen po malých částkách a ani jeho výhry nebyly nijak veliké. Od Nového roku ale najednou vyhrával pokaždé, kdykoliv tam přišel. Nejdřív jen tisíce, pak už desetitisíce,“ vypovídal loni v říjnu zaměstnanec Mašinky Miloslav Gajdůšek. Ten pak na nezvyklé výhry Sousedíka upozornil majitele baru, který se zkontaktoval s firmou, od níž má automaty.

Když si pak společnost přehrála kamerové záznamy, zjistila, že Sousedík strká pod poklop rulety pásku, kterou usměrňoval pohyb kuličky. „Z paměti rulety jsme pak zjistili, že tímto způsobem vyhrál od ledna více než šest set tisíc korun. Neustále totiž seděl na jednom místě a sázel pořád na několik vedle sebe umístěných čísel. Tím si tak výhru pojistil. Takže to nebyl problém dohledat a vypočítat,“ vysvětloval technik Lucky Money Zdeněk Ingr.

Protože však kamery uchovávají záznam pouhé dva měsíce, státní zástupce ho proto obžaloval z podvodů za 110 tisíc korun.

I znalec z oboru kybernetiky Josef Kyncl, který prováděl znalecký posudek, upozornil, že podle jeho výpočtů způsobil Sousedík škodu za více než 818 tisíc korun. „Pokud totiž dojde k manipulaci s hrou, pak už nelze mluvit o legální hře. Proto by se do škody neměla zahrnovat pouze výhra, ale veškerá vsazená částka i prohra,“ podotkl odborník.

Další články:

Muž, který dokázal ošidit ruletu, jde opět k soudu

Měl ošidit ruletu o statisíce, teď se zpovídá u soudu