Policisté přijetí úplatku, který jim údajně slíbil při přestupku přistižený řidič, odmítají.

Podle předsedkyně senátu Evy Šišperové má spis zlínská pobočka Krajského soudu v Brně, která jej do Uherského Hradiště zatím nezapůjčila. Šišperová uvedla, že se o jeho získání pokusí znovu. Dnes místo plánovaného rozsudku pouze vyslechla jednu svědkyni, která si nic k případu nepamatovala.

Podle obžaloby čtyři policisté ve věku 23 až 39 let v srpnu 2010 naměřili sedmatřicetiletému řidiči vozu Audi v Kunovicích o 14 kilometrů v hodině vyšší rychlost, než je povolená padesátka. Přestupek však podle obžaloby na místě neprojednali a nakonec jej nejstarší z nich údajně odložil jako přestupek neznámého řidiče. Motorista za to prý mužům zákona slíbil úplatek v podobě bedny alkoholu.

Rychlost podle obžaloby překročil řidič Jakub Kovář, radarem prý přestupek zaznamenal třiadvacetiletý Marek Těšínský. Podle státního zástupce pak vozidlo záhy zastavili dvaatřicetiletý Jiří Kolísek a o pět let mladší Martin Kedroň a začali přestupek řešit. Kovář ale údajně ve snaze vyhnout se postihu zavolal devětatřicetiletému Michalu Pernicovi a požádal jej o intervenci. Jmenovaný prý obratem kontaktoval Těšínského a trojice pak přestupek na místě nevyřešila.

Podle obžaloby Těšínský následně vyznačil do protokolu v záznamovém zařízení radaru poznámku, že vozidlo nezastavili, policisté poté Kovářovi vrátili doklady od automobilu a nechali ho odjet. Motorista prý vzápětí znovu zavolal Pernicovi a slíbil mu a zainteresovaným policistům bednu destilátu. Pernica podle státního zástupce později přestupek zaevidoval jako přestupek nezjištěného řidiče a nakonec jej odložil.

Pernica se zpovídá ze zneužití pravomoci úřední osoby a z přijetí úplatku, hrozí mu až osm let vězení. Zbylé trojici soud v případě uznání viny může za zneužití pravomoci úřední osoby uložit až tři roky, všem také zákaz činnosti. Všichni policisté vinu kategoricky odmítají. Kovář, jemuž za podplácení hrozí až šest let vězení, odmítl na policii vypovídat a k soudu stejně jako policisté ani jednou nepřišel.

Kauzou se již zabývalo vedení krajského ředitelství policie. Podle něj byl nejzkušenější z policistů zproštěn výkonu služby, zbylá trojice byla do rozhodnutí věci převelena na jinou práci a je pod ‚větší kontrolou‘.