Slovácký deník o události jako první informoval na svém webu už v neděli, nyní zjistil otřesné okolnosti případu. 

Policie nejprve potvrdila, že vyšetřuje násilný trestný čin, do něhož je zapleteno pět mužů z Uherskohradišťska, v pondělí ale k případu nechtěla sdělit žádné podrobnosti. „Vzhledem k tomu, že je šetření v podstatě na samém počátku, nebudeme v současné době poskytovat žádné bližší informace,“ uvedl stroze Petr Jaroš, vrchní inspektor Krajské ředitelství policie Zlínského kraje.

Podle informací Slováckého deníku měli muže přepadnout jeho dlouholetí známí. „Okamžitě, jak přišel k jednomu z nich domů, vrhli se na něj, spoutali ho a dali mu oprátku na krk. Následně jej odtáhli do sklepa, kde mu ruce přivázali nahoře nad hlavou k velkým hřebům,“ popsal podrobnosti zdroj, který si nepřál zveřejnit své jméno, ale redakce ho má k dispozici.

Zatímco postižený údajně klečel u stěny a dusil se oprátkou, jeho dnes už bývalí kamarádi jej měli mlátit kabelem a pálkou. Důvodem bylo to, že od něj údajně chtěli peníze na drogy. „Pustili ho asi po pěti nebo šesti hodinách s výhrůžkami, že nemá nic říkat policii, jinak že se něco stane jeho přítelkyni a že mu zabijí rodinu,“ uvedl zdroj.

Když se zraněný mladík dobelhal domů, zjistil, že má vykradený byt, odkud zmizela televize, play station a peníze. Proto okamžitě všechno oznámil na policii.

Ta v domě v ulici 1. máje v blízkosti sídliště Na Rybníku zasahovala od sobotního večera až do nedělního poledne. Mladík mezitím absolvoval vyšetření v nemocnici, kde naštěstí neobjevili žádná vážnější zranění.

„Muž byl ošetřen ambulantně, hospitalizaci ale odmítl, takže po podepsání příslušných papírů odešel domů,“ prozradila mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská.

Zdroj Slováckého deníku povahu poranění upřesnil. „Největší obavy měli doktoři z toho, že má polámaná žebra a mohl by mít propíchnuté orgány, což se naštěstí nepotvrdilo. Na těle ale má po silných úderech – hlavně v oblasti žeber a stehen – velké hematomy. Hodně rozmlácenou má levou nohu, takže se nemůže pořádně hýbat.“

Vše by se ale mělo zahojit, horší je momentálně psychický stav napadeného, který se obává případné msty v budoucnu. O policejní ochranu zatím nepožádal, ale uvažoval by o tom, pokud by se útočníci pohybovali na svobodě. Ti by se podle všeho měli nacházet v cele předběžného zadržení a státní zástupce by měl v nejbližších hodinách rozhodnout, zda je pošle do vazby.

Podle obyvatel ulice 1. máje se v přízemním domku, kde o víkendu vyšetřovali policisté, v minulosti žádné viditelné nepřístojnosti neděly. „Byl tam klid, žádná muzika z reprobeden do noci, nic takového. Jen jednou za čas přivezli před domek hromadu dřeva na topení," nechala se slyšet jedna z obyvatelek lokality.