„Dostali jsme oznámení o napadání hostů v jednom z brodských barů a poté také o fyzickém útoku na muže na autobusové zastávce. Mladíci rovněž na brodském vlakovém nádraží slovně napadli hosty a židličkou rozbili výplň okna,“ popsala uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Pořádek zjednali až strážníci

Policisté ve spolupráci se strážníky městské policie zadrželi mladíky na jedné z místních ubytoven. Šetřením policisté zjistili, že výtržníci trvale žijí na Slovensku a jsou ve věku 20, 21 a 28 let.

Agresivním Slovákům může hrozit trest odnětí svobody až na dva roky. V současné době jsou obviněni pouze z trestného činu výtržnictví, ale po vyjádření lékaře, jenž ošetřil zraněného muže, mohou být obviněni také z trestného činu ublížení na zdraví. „Napadenému muži totiž způsobili zranění v obličeji a z batohu mu odcizili peněženku s finanční hotovostí 27 tisíc korun,“ dodala Zámečníková.

Oslovené cestující zpráva vyděsila. „Měl jsem pocit, že Brod je poměrně poklidný. Mám šestnáctiletou dceru, která taky jezdí vlakem, není to moc příjemný pocit vědět, že se tady potloukají takoví darebáci,“ prohlásil Karel Mojžíšek z Uherského Brodu.