„Alkohol, výčitky a nespokojenost se svým vlastním životem, dovedli muže k takovému jednání, že matce vyhrožoval, sprostě jí nadával a bil ji zpravidla třikrát do měsíce. Napadal ji i ve spánku. Ve dvou případech si sundal opasek a matku jím zbil po celém těle. Jindy ji napadl pěstmi a kopal do ní,“ uvedla k případu otřesné podrobnosti mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová s tím, že poté musela jít zbitá matka k lékaři na ošetření.

Svůj vztek si podle policejní mluvčí vybíjel labilní mladík i na zařízení domu a rozbíjel vše, co mu přišlo pod ruku. Není proto divu, že z něj jeho matka měla obrovský strach, proto také vždy, když měla možnost utéct, schovala se ve sklepě nebo na dvoře domu a čekala, dokud syn neusnul.

„Po posledním incidentu, když ji syn bezdůvodně napadl, se rozhodla situaci řešit. Proto vše oznámila na policii. Ještě téhož dne policisté využili oprávnění vykázání a muže na deset dnů vykázali ze společného obydlí a nesměl se přiblížit ani do blízkosti domu. Navíc soud vydal předběžné opatření, kdy synovi byla uložena povinnost zdržet se jakéhokoliv kontaktu s matkou,“ upřesnila Milena Šabatová.

Kriminalisté agresorovi v uplynulých dnech sdělili podezření z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, za což mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Ilustrační foto.
Venku mrzne a 300 domácností v Hradišti musí vydržet bez tepla a teplé vody