Vzápětí přijížděl autobus a řidič s osobním vozem odjel. O celém incidentu informoval tamní ředitel Stanislav Horehleď policii.

"Ve vozidle seděl muž ve věku 30 až 40 let, který měl černé vlasy a na očích sluneční brýle. Oblečen byl do modrého trička značky Nike. Kdo by nám mohl k pohybu muže a vozidla sdělit nějaké informace, ať kontaktuje linku 158," vyzvala hradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Škola ihned přijala i opatření.

"Ihned jsem informoval třídní učitelky a ty znovu poučily žáky tříd o bezpečnosti a chování i mimo budovu školy," sdělil ředitel traplické základní školy.

Dodal, že celou věc policie vyšetřuje. ale stále existuje možnost, že došlo k nedorozumění a řidič se mohl ptát třeba jen na cestu.

"Situaci v žádném případě nepodceňujeme. Ihned po přijetí oznámení jsme provedli šetření. Nyní prověřujeme získané informace a poznatky," doplnila Milena Šabatová. Nápomocno policii je i vedení obce.

"Poskytli jsme policii kamerové záznamy, ale máme zařízení umístěné pouze v centru obce, nikoliv u školy," uvedl starosta Traplic Milan Rozum s tím, že by do budoucna mohli uvažovat o rozšíření kamerového systému i do míst školy.

Kromě informovaní dětí a rodičů přistoupila škola ještě k jednomu opatření. "Na bezpečný odjezd z autobusové zastávky budou dohlížet zaměstnankyně školy," prozradil Stanislav Horehleď.

O posledním podobném případu jsme informovali v dubnu loňského roku a událost se měla stát v Jarošově. Mluvčí policie ale uvedla, že taková oznámení neřeší příliš často.

"Mnohdy se stává, že se nezakládají na pravdě. Tím ovšem nechceme situaci jakkoliv zlehčovat. Důležité je, aby děti byly řádně poučeny a věděly, jak se mají zachovat, pokud by se do podobné situace dostaly," uzavřela Milena Šabatová. (bm)