„Na linku 112 zavolal po sedmé hodině večer v úterý 9. října muž, který řekl, že se předávkuje léky, že celý svůj život ukončí. Zprávu obratem dostali uherskobrodští policisté, kteří ovšem nevěděli, kde se zoufalý muž nachází. Vyrazili tedy okamžitě prověřit jeho současné bydliště," informoval mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Byt v Uherském Brodě otevřel strážcům zákona sice muž, ale jiný, než ten, který byl v ohrožení života.

„Muž, který volal na tísňovou linku, v bytě byl zároveň a nebyl. Stál na balkoně a vyhrožoval skokem ze čtvrtého patra, pokud se někdo jen pokusí k němu přiblížit. Situace byla velmi vážná a hlídka na místo přivolala na pomoc policejního vyjednavače," pokračoval v popisu dramatického případu mluvčí.

Specialista do několika málo minut dorazil k bytovému domu, kde sám viděl vážnost situace, protože nešťastník stál na balkonu zvenku. Už tam se vyjednavači podařilo navázat se zoufalým mužem kontakt a ten souhlasil, že si s ním promluví i nahoře. Pak vyběhl nahoru, kde hodinu a půl mluvil s dotyčným na balkoně. Nakonec vše dopadlo dobře a policejnímu vyjednavači se podařilo muže přesvědčit, že má stále cenu žít, i když má těžké osobní problémy. „Když opilého dvaačtyřicetiletého muže v bytě kontroloval lékař, pokusil se znovu vyběhnout k balkonu. V tom mu ale policisté zabránili a následně jej eskortovali do kroměřížského zdravotnického zařízení," doplnil šťastné rozuzlení dramatu Aleš Mergental.