Mladík pěstoval marihuanu ve sklepě, aby nemusel spoléhat na rozmary počasí. „Aby jim dopřál živiny, nakoupil hnojivo, aby jim dopřál světlo, koupil zářivky. Ve sklepě rodinného domu v obci poblíž hranic se chystal sklidit osm rostlin šlechtěné marihuany," sdělil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Ve čtvrtek večer udělali policisté u mladíka domovní prohlídku a všech osm rostlin mu zabavili, stejně jako kompletní zařízení pro pěstování.

Pro pěstitele to ale nebyla první rána. Před několika týdny totiž přišel o první řadu rostlin, které mu někdo ukradl. Zbyly po nich pouze stonky v květináčích, které kriminalisté ve sklepě našli. Muž, který je jinak bez práce, si přivydělával právě prodejem sušené marihuany. Zákazníky měl především ze Slovenska a ti si jezdili drogu kupovat přes hranice. „Sedmadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu hrozí až pět let vězení," uzavřel Aleš Mergental.