„Nad ránem se tam pohádali dva opilí muži. Jeden z nich při potyčce vytáhl nůž a bodl druhého do břicha," popsala mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová. Zraněného mladíka převezli do Uherskohradišťské nemocnice, kde se podrobil operaci.

„Jednalo se o středně těžké poranění. Muž je už mimo ohrožení života," konstatovala mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská. Napilno neměla jen Policie České republiky, ale i záchranáři a hasiči Zlínského kraje.

Zapadli do studny, vyprostili je kolemjdoucí

Ti těsně před půlnocí ve středu 31. prosince vyrazili na pomoc muži a dívce, kteří zapadli do studny v Buchlovicích.

„Zatímco žena utrpěla lehké zranění hlavy, muž byl v pořádku. Ze studny je vyprostili kolemjdoucí ještě před příjezdem záchranné služby," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Na místo vyjely i jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, jejich zásah ale díky rychlé reakci svědků nakonec nebyl nutný. Dívka však zahájila nový rok v péči lékařů.

„Drobná poranění jí zdravotníci ošetřili a následně ji propustili domů," informovala Dana Lipovská.

Strážníci v akci

Téměř dvě desítky incidentů řešili v průběhu novoročních oslav strážníci v Uherském Hradišti.

„Zasahovali jsme v případě bezdomovce, který v okolí Domu kultury obtěžoval kolemjdoucí prosbami o alkohol. Prý aby mohl také slavit," uvedl velitel městských strážníků Vlastimil Pauřík. Ošetřovatelům museli předat ženu, která při novoročním slavení upadla na schodech v ulici Prostřední a lehce se zranila.

„S velkou pravděpodobností byla opilá," doplnil Vlastimil Pauřík. Mezi nejčastější přestupky podle jeho slov patřilo rušení nočního klidu a znečišťování prostředí. Městskou policii zaměstnalo také buzení opilých spáčů, kterým hrozilo podchlazení.

Kočka na stromě

Že se problémy nevyhýbaly ani zvířatům, dokázal případ kočky, která uvízla na stromě v obci Kudlovice.

„Zasahovaly tam dvě jednotky hasičů, které kočku uvězněnou v koruně vzrostlého stromu zachránily," upřesnil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Podle jeho slov vyjížděli i k dalším incidentům, nejednalo se však o mimořádné události.

„Průběh letošních novoročních oslav lze z pohledu profesionálních hasičů hodnotit jako klidný a bez složitých zásahů," uvedl Libor Netopil. Jednalo se především o likvidace požárů dvou plastových odpadových kontejnerů v Uherském Brodě a Uherském Hradišti.

S tradičními problémy se potýkali i záchranáři Zlínského kraje a lékaři Uherskohradišťské nemocnice.

„Většinou šlo o drobné úrazy způsobené přemírou alkoholu a také například bolesti břicha," nechala se slyšet Dana Lipovská. Stejné situace zaměstnávaly i záchranáře.

„Evidovali jsme asi dvojnásobek případů oproti běžnému průměru," uvedl Petr Olšan.