K prvnímu případu vyjížděli zdravotníci v podvečer do Brumova­Bylnice. „Tam se oběsil třiačtyřicetiletý muž. Ihned po příjezdu na místo jsme zahájili oživovací pokusy, ale bohužel bezvýsledně,“ sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Hana Polešáková.

Podobný způsob, jak si vzít život, si zvolil i šestapadesátiletý obyvatel Domova se zvláštním režimem v Pržně na Vsetínsku. „Lékař na místě pouze mrtvého ohledal,“ konstatovala mluvčí. Poslední případ sebevraždy se stal kolem půlnoci v Otrokovicích. I v tomto případě už lékaři čtyřicetiletému muži nemohli pomoci.

„I tento sebevrah se oběsil. Lékař jen na místě konstatoval smrt v důsledku dokonané sebevraždy a doporučil pitvu,“ sdělila Polešáková.

Všechny případy přesto prošetřuje policie. Ta by měla vyloučit, zda u úmrtí všech mužů nehrál roli někdo další.

V tomto roce si jen na Zlínsku vzalo život nebo se o sebevraždu pokusilo třiatřicet lidí. Podle Českého statistického úřadu sebevraždu častěji páchají muži než ženy. Zlínská psycholožka Radana Večeřová ale naopak tvrdí, že větší náchylnost k tomuto kroku mají ženy.

Ženy věří, že je včas někdo zachrání

„Ty však častěji volí způsob takzvané demonstrativní sebevraždy. Tedy zvolí takovou možnost, kdy vědí, že je někdo zachrání. Muž naopak, pokud se rozhodne k tomuto kroku, tak jej skutečně dokoná,“ vysvětlila psycholožka. Statistiky rovněž uvádějí, že nejvíce lidí si bere život zejména v jarním období, a to především v březnu a dubnu, naopak nejméně v prosinci. Nejrozšířenější způsob, který si lidé zvolí pro svůj odchod ze světa, je oběšení. S velkým odstupem je to pak skok z okna či spolykání prášků.

K největšímu počtu sebevražd rovněž dochází na začátku týdne, zejména v pondělí, naopak sobota je podle statistického úřadu dnem, kdy lidé nejméně často zvolí dobrovolný odchod ze života.