Okresní soud tak už podruhé letos řešil, zdali se do fyzického konfliktu se zlínským policistou Pavlem Němcem v uherskobrodské restauraci U Karla dostal vlastním zaviněním, či zdali jej Pavel Němec napadl jako první.

„Manžel dojel domů a na první pohled bylo vidět, že je něco v nepořádku. Viditelně kulhal a po sundání věcí měl několik obrovských podlitin,“ svědčila před soudem ve čtvrtek 7. června manželka Martina Kubiše Miriam Kubišová.

Společně se znalcem tak potvrzovala verzi svého manžela, že byl Pavlem Němcem na srazu hrubě napaden a zranění, s nimiž musel později zamířit do nemocnice, mu způsobil právě zlínský policista.

Ten však už při minulém zasedání soudu takový průběh událostí popřel. „Martin Kubiš mě zezadu napadl, když jsem seděl u baru, načež jsem se otočil a dal jsem mu jenom jednu ránu. Tím však incident mezi námi skončil,“ vysvětloval Pavel Němec.

Jeho verzi navíc dala už v dubnu před okresním soudem za pravdu většina svědků březnového srazu, stejně jako Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která případ napadení Martina Kubiše a vyšetřování Pavla Němce odložila s tím, že měl být Pavel Němec napaden první a co následovalo bylo pouze nutnou sebeobranou.

Kvůli několika rozporům a předvoláním jednoho z klíčových očitých svědků, Martina Kovaříka, byl soud už podruhé odročen na září.