„Oba jsem znal od vidění, chodili sem na pivo. Ani s jedním jsme neměli nikdy žádné problémy, o to víc mě překvapuje, co se nakonec stalo," sdělil Slováckému deníku barman Tomáš Kotásek.

Asi hodinu před půlnocí třiadvacetiletý mladík z Jarošova v prostoru mezi dveřmi V-baru a schody vedoucími nahoru vytáhl kuchyňský nůž a způsobil o čtrnáct let staršímu muži vážná bodná a sečná zranění.

„Útočník mi přišel vždy jako klidný člověk. Když například rozbil sklenku, tak ji po sobě uklidil, posbíral střepy, bez problémů. To, že při sobě měl zbraň a mohl ji mít u sebe i jindy, je nejenom pro mě, ale snad tady pro každého šokující," popsal své pocity Tomáš Kotásek.

Jedním z pravidelných hostů V-baru u Vaška je dvaadvacetiletý Hradišťan Richard Nohál. Ten sice nebyl přímým účastníkem krvavého incidentu, bar, který se nachází bezprostředně u hlavní křižovatky, však opustil jen krátce před ním.

„Zdržel jsem se tam jen necelé dvě hodiny. Odcházel jsem někdy po dvaadvacáté hodině. Bar byl zaplněný zhruba z poloviny a nic nenasvědčovalo tomu, že se tam schyluje ke rvačce. Co se tam stalo, jsem se dozvěděl až druhý den a musím přiznat, že mě to pořádně vystrašilo. Nakonec jsem byl rád, že jsem odešel dřív," prozradil Richard Nohál.

I Tomáš Kotásek se o celé události dozvěděl z doslechu, neboť sám měl v inkriminovaný den volno a v práci nebyl. Přesto mu ani několik dnů po neštěstí není příjemně po těle.

„V sobotu mně volal provozní baru, že mám v neděli přijít, protože on to už nezvládne. Potom mě popsal, co se stalo. Nejdřív se tady dva chlapi začali hádat a dokonce i rvát, na což je Vašek uklidnil, vyhodil, aby si to šli vyřídit jinam," líčí barman. Provozní považoval celou věc za vyřízenou, aniž by věděl, co se odehrává hned za vstupními dveřmi. „O ničem vlastně neměl ponětí. Až najednou starší z vyhozených chlapů otevřel dveře a držel se při tom za břicho. Vzápětí spadl na zem, tak mu hned přiběhli na pomoc a zavolali záchranku," objasnil. Přiznává, že po této zkušenosti je těžké zbavit se strachu z každého, byť i dobře známého zákazníka, který do baru vstoupí. A to přesto, že na menší konflikty zde jsou zvyklí. „Pracuji tady zhruba dva a půl roku, ale nic podobného jsem ještě nezažil. To, že si chlapi dají sem tam zlehka po hubě, je běžná věc jak o víkendu, tak i přes týden. Incident s nožem je však něco úplně jiného," kroutí hlavou barman.

S tím souhlasí i Richard Nohál. V minulosti v baru občas strkanici zaregistroval, nikdy ale nešlo o nic závažného. „Provozní Vašek si tam vždycky dokáže zjednat pořádek a situaci uklidní tak, aby se chování hostů vrátilo do normálu. Ta páteční rvačka musela být pořádný extrém, když dopadla tak krvavě," naznačil mladý návštěvník baru.

Za nijak extra nebezpečný nepovažuje podnik a jeho okolí ani velitel Městské policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík. Kvůli trestné činnosti zde jeho muži nemusejí výrazně častěji zasahovat. „Mezi nejfrekventovanější místa Hradiště to určitě nepatří. Dojíždíme tam stejně jako do jiných částí města řešit drobné přestupky. Naši pozornost v tomto ohledu zaměstnává mnohem častěji centrum města, například areál kulturního domu," poznamenal Vlastimil Pauřík.

Související Opilý mladík pobodal kuchyňským nožem návštěvníka baru v centru Hradiště