Uherskohradišťští policisté tedy vyrazili za chlapcem a dozvěděli se od něj, jak se jmenuje, že mu za chvilku bude pět let a že se mu ztratila maminka. Hned poté začali hledat způsob, jak chlapcovu maminku zkontaktovat a najít.

„Po čtvrt hodině od přijatého oznámení o nálezu chlapce se ozvala na lince 158 žena, která policistům oznámila, že se jí někde ztratil syn. Policisté jí hned mohli říct, že se mu nic nestalo a je v dobrých rukou," informoval hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Během chvilky žena přijela do Otakarovy ulice, kde se s malým synem šťastně setkala. Roztržitá sedmatřicetiletá žena policistům na vysvětlenou řekla, že šla něco vyřizovat na úřad a syn jí řekl, že zůstane v autě, že je unavený. Klučík si to ale za chvíli rozmyslel a vyšel za maminkou do ulic, i když nevěděl přesně kam.

„Matka se po chvíli vrátila, nasedla do auta a odjela pryč. U hradišťského vlakového nádraží si s hrůzou všimla, že syn v autě není. Nepříjemná situace tak skončila šťastně," dodal policejní mluvčí.