„Zbitá žena už byla převezena do nemocnice, kde lékaři ošetřili její pohmožděniny a zjistili, že naštěstí nemá zlomeniny nebo jiná vážnější zranění," informoval mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.

Policisté vyjeli do domu v Uherském Hradišti, v němž mělo k napadení dojít. Dveře bytu otevřel sedmapadesátiletý syn stařenky. Na první pohled na něm byla vidět opilost. Policisté zjistili, že v bytě jsou opravdu rozbité věci a podezřelého muže zadrželi.

Muž vyslechl podezření ze spáchání trestného činu pokus ublížení na zdraví, při němž několikrát pěstmi udeřil svou matku do hlavy. Ze zákona mu za to hrozí až tříleté vězení. Policisté jej také na deset dní vykázali z domu, v němž napadl svou matku. Nebylo to totiž poprvé, kdy svou matku napadl.

Druhého násilníka vykázala policie z domu v úterý. Zákaz vstupu do domu, v němž jednatřicetiletý muž žije se svými rodiči, a zákaz je vůbec nějakým způsobem kontaktovat si vyslechl násilník poté, co mu policisté sdělili podezření z vyhrožování.

„Tohoto trestného činu se sazbou až tříletého vězení se měl dopustit v sobotu 5. dubna ráno," uvedl mluvčí. Po předchozím slovním útoku vzal do ruky kuchyňský nůž a hodil jej po matce, která je fyzicky handicapovaná. Nůž ženu naštěstí nezasáhl. Manželé událost neoznámili hned, protože měli ze svého syna strach. ⋌(poh)