Podobný případ se stal na konci května na Vsetínsku.

„Mladík uviděl v noci stopovat v Lidečku muže se ženou. Rozhodl se, že je odveze. Řidič v dobré víře muže se ženou odvezl až do Pulčína před restauraci, kde je vysadil. Po chvíli zjistil, že ho stopaři okradli. Z auta zmizela peněženka s 26 tisíci korunami a doklady se šesti platebními kartami,“ uvedla mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková. Po obou zlodějích policie pátrá.

Na Uherskohradišťsku se případ okradeného řidiče stal naposledy před čtyřmi roky. „Zloděj si odnesl osobní tašku i s doklady,“ připomněla policejní mluvčí Uherského Hradiště Jitka Zámečníková.

Špatnou zkušenost se stopařem už má i Dagmar Pelikánová ze Zlína. „Jeden mladík, kterého jsem vezla, mi začal dávat neslušné návrhy. Takže od té doby si dávám větší pozor a raději vezmu pár nebo ženu,“ svěřila se.

Autostop ale může mít daleko horší následky. „Před dvaceti lety jsme řešili vraždu mladé stopařky, která byla nalezena v kukuřičném poli. Bohužel tento případ nikdy nebyl objasněn,“ uvedla mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Opatrný je i Jiří Studeník ze Zlína, který občas využívá k cestování autostop. „Chlapovi moc lidí nezastavuje, takže jsem spíš rád, že mě někdo sveze. Ale pravda je, že pokud se mi ten člověk opravdu nezdá, tak k němu raději nenasednu,“ řekl.

Podle policie jsou případy okradených stopařů a řidičů poměrně ojedinělé. Přesto radí, aby se lidé tohoto druhu cestování vyvarovali. „Je to hodně nebezpečné. Nikdy nevíte, ke komu sedáte do auta, nebo naopak, koho si do něj berete. Zejména ženy by nikdy neměly cestovat samy a řidiči, kteří nemají s sebou žádného spolujezdce, by rovněž neměli nikomu zastavovat,“ upozornila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.