Jednačtyřicetiletý řidič se přiznal, že o půlnoci dopil litr vína. „Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a vzhledem ke zjištěným okolnostem, uložili kauci ve výši dvaceti tisíc korun, kterou muž na místě neuhradil, a proto policisté auto zajistili „botičkou". Kromě pokuty jej čeká zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku," informoval mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Již vyslovený zákaz řízení, a to dvouletý a vyslovený teprve na konci letošního září, porušil třiadvacetiletý muž ze Zlínska. Bojkovičtí policisté jej ve čtvrtek odpoledne zastavili za Starým Hrozenkovem, když řídil VW Golf. Jediným řidičem, který byl v uplynulých sedmi dnech přistižen při řízení pod vlivem návykové látky, byl dvacetiletý muž. V neděli 12. listopadu nad ránem jej zastavili ostrožští policisté na výjezdu z Ostrožské Nov Vsi. „Policisté přímo na silnici s pomocí testeru zjistili, že řidič mazdy je pod vlivem látky obsažené v pervitinu. Po zadržení řidičského průkazu jej eskortovali na vyšetření do nemocnice. Za takovouto jízdu pod vlivem drogy může minimálně očekávat pokutu do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok," upozornil policejní mluvčí.

Mladého muže, který byl aktuálně pod vlivem jiné návykové látky – alkoholu – zastavili hradišťští policisté v pátek večer v Javorovci. Osmadvacetiletý řidič peugeotu měl v dechu 1,76 promile alkoholu. „Hlídce se na místě přiznal, že krátce předtím dopil čtvrtou dvanáctku a druhý rum. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až roční vězení a zákaz řízení až na deset let," uvedl Aleš Mergental.