„Včera v půl páté odpoledne ukončila poklidnou jízdu řidiči vozidla značky Citroën zvěř. Stalo se tak mezi obcemi Dobrkovice a Pašovice. Daněk, který mu vběhl bezprostředně před vozidlo, střet nepřežil. Policisté o události informovali místní myslivecký spolek. Celková škoda na vozidle a zvěři je předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun,“ uvedla ve středu 4. ledna mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

V ten samý den, jen o pár minut později se poblíž obce Suchá Loz střetla se srnou řidička automobilu značky Renault. Zvěř z místa odběhla a nebyla tak dohledána. V tomto případě se podle Šabatové škoda vyšplhala na padesát tisíc korun.

Srážku musíte hlásit

Krátce před šestou hodinou podvečerní zkřížila cestu řidičce octavie srna. „Mezi Šumicemi a Uherským Brodem vyběhla náhle z levé strany před projíždějící vůz. I v tomto případě zvěř z místa odběhla. Škoda je odhadnuta na padesát tisíc,“ sdělila policejní mluvčí.

Při nehodách řidiči podle jejích slov vyvázli bez zranění. Přivolaní policisté u nich provedli dechové zkoušky, které vyšly negativní.

„Pro zvěř neplatí žádná nařízení a pravidla. Řidičům tak nezbývá nic jiného, než aby byli více obezřetní a plně se soustředili na řízení. Pokud dojde ke střetu, řidič je ze zákona povinen událost oznámit na policii,“ upozornila Milena Šabatová.