Ačkoliv kriminalisté neupřesnili, o jaký druh dopravní nehody šlo, potvrdili, že podezřelým z jejího zavinění je policista.

„Při dopravní nehodě mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní došlo ke zranění chlapce a dívky. Oba museli být hospitalizováni v nemocnici. Podezřelým ze zavinění nehody je policista. Z toho důvodu šetření převzala inspekce ministra vnitra,“ prozradila Slováckému deníku uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Hospitalizaci potvrdil mluvčí hradišťské nemocnice Jan Hrdý. „Dívka utrpěla vážná zranění a byla hospitalizována na oddělení traumatologie. Mladík podepsal po ambulantním vyšetření negativní revers a odešel domů,“ upřesnil Hrdý.

Z dosavadních informací, které policisté z důvodů šetření odmítli dát médiím k dispozici, není zcela zřejmé, jestli dvojici podezřelý šofér automobilem srazil, nebo zda všichni cestovali spolu a ke zranění došlo poté, co šofér nezvládl nebezpečnou levotočivou zatáčku.

Jasnější světlo do případu vnesl klíčový svědek, 29letý Michal Voráč z Ostrožské Nové Vsi, který místem nehody projížděl na služební cestu na Slovensko. Ten se u dvojice zraněných objevil jako první, dívce poskytl pomoc a zavolal záchranku i policii. „Už z dálky bylo patrné, že se v těch místech něco stalo. Na silnici byla rozházená hlína a příkop jako by někdo rozoral. Vypadalo to, jako by tam nějaké auto právě vylétlo z cesty. Vzápětí jsem spatřil u silnice ležet dva zraněné mladé lidi. Hoch byl na první pohled v šoku, ale s dívkou to nevypadalo dobře, dokonce jí tekla z hlavy krev. Pokusil jsem se jí vytáhnout zapadlý jazyk, což nakonec pomohlo a její dýchání se zlepšilo. Zavolal jsem tedy na linku 158. Zanedlouho přijeli hasiči, dvě sanitky i policie,“ poznamenal Voráč a doplnil, že nedaleko od zraněných našel registrační značku vozidla i část rozbitého světlometu, což byly zřejmě klíčové stopy, podle nichž strážci zákona zřejmě nakonec identifikovali inkriminované auto i jeho šoféra.

Na případ je z důvodů šetření uvaleno informační embargo. „Mohu potvrdit, že se touto dopravní nehodou zabýváme. Během šetření ale nebudeme poskytovat žádné informace,“ konstatovala mluvčí inspekce ministra vnitra Martina Lídlová.