Vandal se tam zaměřil na odstavený nákladní automobil značky Volvo a na návěsu značky Kässbohrer následně poničil nová přepravovaná osobní auta.

"Řidič v pondělí navečer zaparkoval nákladní soupravu. Ještě hodinu před půlnocí, když náklad kontroloval, bylo vše v pořádku. V úterý ráno krátce před půl šestou však zjistil, že tři vozidla na návěsu jsou poškozená. Zatímco spal, pachatel na vozech Mitsubishi Outlander, Mercedes Benz V300D a Mercedes Benz Vito propíchal pneumatiky a poškrábal karoserie. Tímto jednáním tak způsobil škodu bezmála třicet čtyři tisíc korun," uvedla k případu policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Pachatel se dopustil trestného činu poškození cizí věci, za což mu po dopadení hrozí až rok vězení.

"V souvislosti s touto trestnou činností žádáme o pomoc také případné svědky, kteří si v uvedenou dobu u odstavené nákladní soupravy všimli čehokoliv podezřelého, pohybu osob nebo vozidel, aby zavolali uherskohradišťským policistům na telefonní číslo 974 678 651 nebo na bezplatnou linku Policie ČR 158," vyzvala veřejnost policejní mluvčí.

Nemocnice v Uherském Hradišti. Ilustrační foto
Koronavirus v Uherskohradišťské nemocnici: kvůli nákaženým uzavřela oddělení