„V polovině roku 2019 se obě ženy domluvily, že si společně vyřídí úvěr na opravu rodinného domu. Již předem ale věděly, že získané peníze užijí pro svoji osobní potřebu. Jak se později ukázalo, ani se splácením si nedělaly starosti. Starší z dvojice většinou vypisovala, vyřizovala a zajišťovala veškerá fiktivní potvrzení. Mladší vše stvrzovala svým podpisem. Poté, co jim byl úvěr schválen a peníze zaslány na jimi uvedený účet, je obratem vybraly,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Štěně. Ilustrační foto
Zariskoval nákupem po internetu, teď nemá psa ani peníze

Kromě prvních pár splátek, které peněžnímu ústavu ženy odeslaly, zůstal podle Šabatové úvěr z jejich strany už bez povšimnutí. Když jim to vyšlo s jedním úvěrem, začaly vyřizovat další.

„Při jejich sjednávání ženy uváděly nepravdivé údaje o zaměstnavatelích, o příjmech, ale také o počtu samotných závazků. Během roku tak uvedly v omyl několik finančních společností. Škoda, kterou způsobily, přesahuje devět set tisíc korun. Zákon na takové jednání pamatuje až pětiletým odnětím svobody,“ doplnila policejní mluvčí.