Dopravní policisté ve čtvrtek zastavili u Míkovic českého šoféra dodávky, který nedodržoval bezpečnostní přestávky.

„Za poslední dva týdny řídil muž desetkrát bez toho, aniž by měl v tachografu založenu záznamovou kartu provozu. Dopravce může za tento přestupek očekávat pokutu až do výše půl milionu korun,“ informoval uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Při kontrole navíc policisté našli v kontrolované dodávce mladého cizince, který jel jako spolujezdec a neměl u sebe žádné doklady. Při bližším šetření bylo zjištěno, že po něm bylo na Slovensku vyhlášeno mezinárodní pátrání jako po pohřešovaném.

Dalších pět dálkových řidičů dostalo včera pokutu za nevyhovující stav vozidla.

Uherskohradišťští dopravní policisté si problematiku nákladní dopravy vytkli jako jedno z hlavních témat, kterému se v letošním roce budou věnovat. „Regionem procházejí dva tranzitní tahy, které zhusta využívají nejen tuzemští, ale i zahraniční řidiči. Unavený šofér kamionu, který například nedodržuje bezpečnostní přestávky a k tomu třeba manipuluje se záznamovým zařízením jízdy, je reálným ohrožením bezpečnosti na silnici,“ vysvětlil vedoucí uherskohradišťských dopravních policistů Robert Rampáček.

„Za leden a únor letošního roku zkontrolovali dopravní policisté už na 330 řidičů kamionů. Šestatřicet z nich se dopustilo nějakého prohřešku proti pravidlům silniční dopravy. Sedm bylo z České republiky a devětadvacet ze zemí Evropské unie nebo dalších států. Dopravní policisté uložili devětadvaceti řidičům kauce v celkové výši téměř tři čtvrtě milionu korun,“ dodal Mergental.

(bm)