„Bylo pět hodin ráno, kdy žena vyšla z domu v ulici Větrná a pokračovala směrem k ulici Na Korečnici. Poté, co procházela ulicí Obchodní, za sebou uslyšela kroky. Myslela, že je to známý, kterého každé ráno potkává. Přestože jejich společná cesta vždy po pár metrech končila a ona tyto kroky za sebou slyšela dál," popsala případ mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Vyděšená žena proto zrychlila chůzi. Kroky za ní se změnily v běh a za několika vteřin ucítila na krku čísi ruku, která ji začala škrtit. Druhou ruku jí dal pachatel před ústa, aby nemohla křičet a pak ji povalil na zem.

„Z ramene se jí snažil strhnout kabelku, což se mu po krátkém přetahování podařilo. Slyšela, jak se část obsahu kabelky vysypala na zem a zároveň ucítila ránu pěstí do hlavy," sdělila mluvčí další podrobnosti.

Přepadená zůstala ležet na zemi, s uchem od kabelky v ruce, a neměla vůbec odvahu a ani sílu vstát. Když slyšela, že kroky pachatele se rychle vzdalují, podívala se jeho směrem. Uviděla jen černou siluetu muže směřujícího k hlavní cestě, který pak zmizel za panelákem. Ženě se podařilo vstát a dojít do zaměstnání, odkud zavolala na policii.

„Policisté našli odhozenou kabelku v ulici Hlavní, kde pachatel zmizel. Kromě peněženky nevzal nic jiného. Žena se však při pádu na zem zranila, proto byla převezena do Uherskohradišťské nemocnice," doplnila Milena Šabatová.

Lupič způsobil škodu za dva tisíce korun a je podezřelý z trestného činu loupež, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

„Podle popisu se jedná o mladého muže, štíhlé postavy vysoké asi 170 cm. Je možné, že si to ráno někdo všiml muže procházejícího zmiňovanými ulicemi nebo utíkajícího muže s taškou v ruce. Jakékoliv informace týkající se tohoto případu nám případní svědkové mohou sdělit na nejbližším obvodním oddělení nebo na lince 158," vyzvala policejní mluvčí.