I díky zásahu zkušeného policisty měl ale její příběh šťastný konec.

Na přepážce pobočky ve Starém Městě, kterou žena obsluhuje, se jednoho prosincového dne objevil mladý muž. Přišel si vyzvednout telegraficky zaslané peníze. Protože se nejedná o častou transakci, pracovnice vzala potvrzení telegrafické zásilky o níž si myslela, že byla toho dne jediná. Aniž by si důsledně ověřila adresáta, vyplatila mladíkovi devět tisíc korun.

„Za pár hodin ovšem přišel k přepážce další muž, který si rovněž přišel pro telegraficky zaslané peníze. Požadoval devět tisíc korun, které mu někdo podle domluvy poslal. Pracovnice už ale měla na přepážce jen potvrzení na telegraficky zaslanou tisícikorunu. Devět tisíc tak omylem vyplatila mladíkovi, který měl dostat tisícovku,“ vysvětlil nepříjemnou událost mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Žena, které by zaměstnavatel strhnul omylem způsobenou škodu ze mzdy, se obrátila na policii o radu a pomoc, jak dostat omylem vyplacené peníze zpět od mladíka, jehož iniciály si na přepážce zapsala.

Zkušený policista ještě téhož dne kontaktoval dvaadvacetiletého mladíka z Krnova. „Ten mu vypověděl, že nevěděl, kolik peněz mu měla jeho družka telegraficky zaslat, a tak se nad částkou nijak nepozastavil. Policista mu vysvětlil, že je potřeba peníze vrátit, jinak by mohl mít problémy se zákonem. Mladík následujícího dne všechny peníze pracovnici pošty zaslal,“ dopsal Mergental příběhu šťastný konec.

Pracovnice pošty se pak na vedoucího uherskhradišťské policie obrátila s vřelým poděkováním policistovi z hradišťského obvodního oddělení za pomoc při řešení této nepříjemnosti.