„Přišel k nám se slovy, že provádí kontrolu kanálů v prodejně. Nechal se zavést do zadní části provozu s kuchyní. Budil dojem naprosto důvěryhodného člověka. Když po chvíli odešel, zjistily jsme, že nám chybí peněženky,“ poznamenala jedna z prodavaček prodejny Helena Škrášková.

Ta měla kromě finančního obnosu v peněžence i kreditní karty, které nechala okamžitě zablokovat. S podobnou ztrátou cenností se musí vyrovnat i její kolegyně. Policisté nevylučují, že vychytralý zloděj může ve své nekalé činnosti pokračovat i nadále. Podle okradených žen lapka tvrdí, že je z Břeclavi a navštívené provozy velmi dobře zná.

Poznávacím znamením zhruba pětačtyřicetiletého nenechavce je chybějící zub v horní části chrupu. Je zhruba 180 centimetrů vysoký, silné postavy, snědé pleti. Má tmavé kratší vlasy. Byl oblečený do pracovního oděvu, přes který měl žlutou reflexní vestu. Výtečník je podezřelý ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření platební karty, za což mu ze zákona hrozí až dva roky vězení.