Podle Krejčíře spolumajitel zařízení objektu předběžně odhadl způsobené škody na čtrnáct a půl milionu korun. Hasiči se o rozsáhlém požáru dověděli v neděli asi půl hodiny po půlnoci. Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek, tři profesionální a zbytek dobrovolných hasičů. Během hašení byl vyhlášen druhý stupeň pohotovosti. Likvidaci ohně komplikoval záchranářům hustý kouř, požár se podařilo uhasit až kolem šesté hodiny ranní.

V Uherském Brodě jde v krátké době o druhý rozsáhlý požár. Na přelomu června a července se tam hasiči za vydatné pomoci záchranného praporu armády z Bučovic potýkali s požárem skladu pneumatik.

„Vyšetřovatelé hasičů dospěli k závěru, že zde existuje důvodné podezření z úmyslného založení požáru,“ uvedl státní zástupce zlínské pobočky Krajského státního zastupitelství v Brně Roman Kafka, který se celým případem zabývá. S ohledem na skutečnost, že při požáru vznikla vyšší škoda než pět milionů korun, věc vyšetřuje Jihomoravská policejní správa Brno. Poškozená společnost Kovosteel totiž odhadla způsobené škody na více než třicet milionů korun.

 

Přečtěte si také: