„Pyrotechnika se objevila jak v kotli fanoušků Fastavu Zlín, tak i v řadách pod kotlem fans 1. FC Slovácko, kde úřadovali zřejmě fanoušci v barvách půchovského klubu. Ti se dokonce snažili zapálit svá sedadla,“ přiblížil řádění na tribunách v průběhu zápasu Stanislav Dufka. Jeho slova potvrdil krajský mluvčí policistů Petr Jaroš.

„Během zápasu tábory obou klubů použily i zakázanou pyrotechniku,“ poznamenal.

Hloučky rozdováděných chuligánů se snažily pokračovat ve své divoké jízdě také při svém přesunu nočním městem.

„Asi v osm večer se z Masarykova náměstí začaly ozývat rány a kolem oken se míhaly policejní blikačky. Vyšel jsem proto na balkón a viděl několik zásahových jednotek, jedna se pohybovala na konci ulic Poštovní, druhá U Reduty. Kromě aut tam stálo zhruba deset policistů těžkooděnců. Myslím, že chtěli zabránit fanouškům, aby se roztrousili po městě. Randál v ulicích pokračoval až do půlnoci,“ vylíčil dramatickou situaci pětadvacetiletý Tomáš Blahoš, obyvatel jednoho z bytů v Hradební ulici.

Radikální fanouškovská jádra se podle Petra Jaroše k sobě před zápasem i krátce po něm snažila dostat, s nepřátelskými úmysly, co nejblíže.

Zasahujícím policistům se však tyto vyhrocené situace podařilo zvládnout.

„Policisté omezili na osobní svobodě tři pseudofandy, kteří po zápase v jednom případě použili pyrotechniku v davu lidí, ve druhém další neuposlechl výzev policistů a třetí muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, neboť napadl pořadatele,“ doplnil Petr Jaroš.

Tři policisté podle něj při zákrocích utrpěli drobná poranění.

„Kriminalisté nyní budou vyhodnocovat kamerové záznamy ze stadionu a není vyloučeno, že osob podezřelých ze spáchání nějakého protiprávního jednání bude mnohem víc,“ poznamenal policejní mluvčí.

Své vyjádření k nesportovnímu chování některých fotbalových příznivců poskytl Deníku také klub 1. FC Slovácko.

„Byli jsme si vědomi toho, že jde o zápas rizikový. Proto jsme posílili pořadatelskou službu, včetně osobních prohlídek diváků při příchodu na stadion. Vše se ale uhlídat nedá. V souvislosti s chováním fanoušků mimo stadion, nemá 1. FC Slovácko možnost do dění jakkoliv zasahovat,“ uvedl mluvčí 1. FC Slovácko Marek Jurák.

Pondělního prvoligového fotbalového zápasu mezi 1. FC Slovácko a Fastav Zlín, jenž skončil výhrou hostů ze Zlína poměrem 0:4, bylo na hradišťském stadionu přítomno 6528 platících diváků, z toho 346 hostujících. Ostrahu na stadionu i ve městě zajišťovalo více než 100 policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté a členové antikonfliktního týmu.