„Pachatel přistoupil k přepážce a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně požadoval na poštovní úřednici peníze,“ popsal případ uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Žena za přepážkou však podle něj peníze odmítla vydat. To lupiče znervóznilo a odešel bez jakékoliv hotovosti. „Viník nasedl pravděpodobně do tmavomodrého osobního automobilu se ztmavenými okny a odjel směrem na Napajedla,“ uvedl Mergental.

Podle popisu se měl loupeže dopustit asi pětatřicetiletý muž, silnější sportovní postavy, vysoký asi 180 centimetrů. „Pachatel měl na sobě tmavé triko, tmavou prošívanou vestu, tmavé prošívané džíny, na hlavě modrou kšiltovku, sluneční brýle a přes obličej tmavý šál,“ vyjmenoval Mergental.

Proti přepadeník, ke kterým čas od času na poštách dojde, jsou její pracovnice proškoleny, jak postupovat v případě přepadení. „Jsme proti různým formám kriminální činnosti také pojištěni, protože ochrana zdraví a bezpečnost našich zaměstanců i zákazníků je pro nás vždy na prvním místě,“ vysvětlila tisková mluvčí České Pošty Marta Selicharová.

V Topolné nejde údajně o první případ přepadení tamního peněžního ústavu. „Vím, že topolská pošta byla v minulosti vykradena několikrát,“ zavzpomínala starostka Topolné Hana Marášková, která takový čin hodnotí jako projev zoufalství. „Myslím, že vysoká nezaměstnanost, která postihla nejen náš region, je hlavním motivem, proč se viník odhodlal k loupeži,“ připustila Marášková.

Loupežných přepadení zaznamenají uherskohradiští strážci zákona do roka několik. „Jen za letošní rok jsme na okrese řešili šest obdobných případů,“ uzavřel Mergental.

Policisté vyzývají svědky, kteří by měli poznatky k přepadení, pachateli, tmavému autu zaparkovanému poblíž pošty v Topolné okolo deváté hodiny dopolední, aby zavolali na linku 158 nebo své informace sdělili policistům na kterémkoliv oddělení Policie ČR.