Za volantem auta seděl mladý muž, který policistům řekl, že si zapomněl doklady. „Všechny údaje ke ztotožnění policistům odrecitoval a zřejmě čekal, že vše proběhne jako kdysi. Jenže netušil, že narazil na zkušené policisty, kteří se nenechají opít rohlíkem. Ti lež ihned rozpoznali, věděli, že před nimi nestojí muž, jehož data dostali, ale že se jedná o jeho bratra. Policistům do očí lhal třicetiletý muž z Boršic, který se policisty snažil oklamat již několikrát,“ Aleš Mergental uvedl mluvčí policie v Uherském Hradišti.

Muž byl o týden dříve obviněn ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože má již poněkolikáté vyslovený zákaz řízení, neboť v regionu opakovaně řídil různá auta. Teď si ještě pořádně přitížil. „Dechová zkouška na alkohol sice byla negativní, zkouška na další drogy ovšem vyšla pozitivně, neboť mladý muž řídil pod vlivem pervitinu a marihuany,“ prozradil Mergental.

Buchlovičtí policisté jej na místě zadrželi a eskortovali do policejní cely. Páteční jízdou si vysloužil jednak podezření ze spáchání přestupku jízda pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí pokuta do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok, ale také další podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což zákon ukládá až tři roky vězení. „Policisté dali podnět k návrhu na vzetí zadrženého muže do vazby, protože v páchání trestné činnosti pokračoval i přesto, že byl policií několikrát přistižen a kvůli tomu vyšetřován. V pondělí soud rozhodl o vzetí do vazby, a tak v podvečer prošel mladý muž branami vazební věznice,“ uzavřel Mergental.