„Na dveře domu ženy, které je přes sedmdesát let, zaklepal toho dne cizí muž a nabízel jí dárkovou sadu nožů. Stará paní, která v domě bydlí sama, jej pozvala dovnitř,“ informoval mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental. Stařenka si prohlédla nabízený kufřík s různými druhy nožů a s koupí souhlasila. Cena byla zdánlivě dobrá – tři tisíc korun. Pro peníze musela jít do krabičky schované v pokoji v prvním patře. Cizí prodejce ji přitom doprovázel. Z krabičky mu dala požadované peníze a další bankovky v ní nechala. Neznámý muž z domu odešel, aniž by cokoliv ukradl.

Zhruba o tři hodiny později se stejný prodejce objevil u domu znovu. Žena mu bez váhání otevřela. „Nyní se ale muž nechoval přívětivě a nic nenabízel. Vtlačil se přes vchodové dveře do domu a zaútočil na ženu s tím, že si přišel pro zbytek peněz,“ popsal událost policejní mluvčí Mergental. Stará paní se bránila, ale muž vzal v kuchyni nůž, kterým ji začal ohrožovat. Vyběhl nahoru do pokoje, kde v „odtajněné“ skrýši nalezl zbylé čtyři tisíce korun, které si vzal. Ženě se podařilo z domu utéci bez zranění a začala volat o pomoc. To už ale z domu utekl i lupič. Přivolaní policisté propátrali okolí, ale pachatele nenašli.

Lupičem je snědý štíhlý muž ve věku od třiceti do čtyřiceti let, 180 centimetrů vysoký, s černými kratšími hladkými vlasy a hnědýma očima. Byl oblečený do tmavšího oblečení a při první návštěvě spojené s prodejem nasedl do světlého auta asi značky Škoda Forman se slovenskou registrační značkou. Přivolaní policisté začali hned v pátek večer s intenzivním pátráním po pachateli, kterému po dopadení hrozí až deset let vězení.

Svědci, kteří mají informace o pohybu pachatele v pátek 30. dubna, nebo byli osloveni s podobnou nabídkou koupě sady nožů uložené v kufříku, mohou své informace sdělit policistům na linku 158.