„Policisté po příjezdu na místo útěku od mladé ženy zjistili, že její přítel vykřikoval něco o tom, že všichni musí jít na kopec a modlit se. Žena se mu v odchodu snažila zabránit, ale pomatený muž vyběhl zcela nahý do mrazivé noci,“ uvedl mluvčí policie v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Policejní hlídky začaly pátrat v okolí a operační důstojník přivolal na pomoc i cizineckou policii, psovoda se psem a policisty ze Zlína. Do pátrání se zapojily také hlídky uherskohradišťských městských strážníků a k pomoci byly připraveny také desítky dobrovolných hasičů. Přes pětatřicet policistů a strážníci a hasiči pátrali v ulicích, kolem řeky Moravy, na polích, na kopci Rochus.

Případ měl šťatstný konec. „Pomatený muž se naštěstí našel zhruba za hodinu a půl od doby, kdy vyběhl z domu. Sám zaklepal na dveře rodinného domu v Jarošově. Jeho obyvatelé jej vzali dovnitř a zavolali záchrannou službu. Pátrání bylo šťastně odvoláno a nezraněný, ale promrzlý muž byl předán do rukou lékařů,“ uzavřel Mergental.