Cílem preventivní akce bylo upozornit na nebezpečí, které seniorům může hrozit ze strany podvodníků a zlodějů.

„Policisté se ve dvou skupinách rozjeli do obcí poblíž hranic se Slovenskem. Nejdříve kontaktovali starosty obcí o preventivní akci a následně procházeli dům od domu a oslovovali starší lidi. Policisté je upozorňovali na prahu jejich domovů nebo na ulici či u obchodů a pošt na možná nebezpečí. Podvodníci a zloději totiž své nekalé úmysly maskují podomním prodejem nebo vystupováním v roli pracovníků energetických společností či státních úředníků,“ vysvětlil uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Základním pravidlem, které vede k ochraně před okradením nebo podvedením, je podle policistů nevpouštět cizí lidi do svých domovů a nepředávat nikomu neznámému finanční hotovost. „S tímto pravidlem se váže nutnost zamykat jak vchodové dveře, tak dveře ze dvorů a zahrad. Oslovení lidé většinou reagovali na upozornění již vlastní zkušeností s podvodníky nebo referovali o zkušenostech sousedů a příbuzných,“ dodal Mergental.

Za páteční dopoledne oslovilo dvacet policistů na šest set padesát domácností v obcích Krhov, Bzová, Žítková, Starý Hrozenkov, Vápenice, Vyškovec, Květná, Strání, Korytná, Slavkov, Suchá Loz a Bystřice pod Lopeníkem.