„Podle zákona, pokud se chodec pohybuje mimo obec za snížené viditelnosti v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, je povinen mít na sobě prvky z retroreflexního materiálu,“ upozornila Milena Šabatová, mluvčí hradišťské policie.

Jednoho takového neosvětleného chodce v neděli 2. dubna krátce před desátou hodinou večer minul řidič na obchvatu u Kunovic, proto vše oznámil na linku 158. Neopatrného čtyřiadvacetiletého chodce hlídka zastavila a vyzvala ho, aby opustil silnici a v chůzi pokračoval po polní cestě. To ale mladý muž několikrát odmítl. Policisté ho proto zajistili a převezli na policejní služebnu. Dechová zkouška u něj vykázala 1,5 promile alkoholu. Nyní ho čeká přestupkové řízení na odboru dopravy.

S alkoholem se potýkali i řidiči. V pátek ráno 31. března usedl za volant octavie čtyřiačtyřicetiletý muž. Policistům z Bojkovic nepředložil žádné doklady a ještě k tomu nadýchal 1,26 promile alkoholu. V sobotu krátce po půlnoci nadýchal ještě o něco více třiatřicetiletý řidič octavie. Uherskobrodští policisté ho zastavili v Újezdci a poté, co nadýchal 1,92 promile alkoholu, mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Pozitivní test na drogy vyšel v sobotu 1. dubna devatenáctiletému řidiči felicie, který projížděl Hlukem. Přiznal, že kouřil marihuanu. Usednout za volant i přes vyslovený zákaz řízení se ve středu 5. dubna nezdráhal čtyřiatřicetiletý řidič fabie. Nejen, že mařil výkon úředního rozhodnutí, ještě mu vyšel pozitivní test na drogy. Za takovou jízdu mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. (poh)