Zátah směřoval do Nedakonic a Ostrožské Lhoty. Na obou případech pracovali kriminalisté několik měsíců.

„Přímo při výrobě pervitinu jsme krátce po čtvrteční 21. hodině zadrželi v Nedakonicích 24letého mladíka. Našli jsme u něj věci a laboratorní zařízení sloužící k výrobě metamfetaminu. Mladík vyráběl pervitin v místě svého trvalého bydliště a prodával ho po celém okrese Uherské Hradiště. Vždy si řekl 1000 korun za jeden gram drogy. Sám pervitin také užíval,“ popsala zásah hradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Ve tři hodiny ráno se kriminalisté přestěhovali do Ostrožské Lhoty, kde provedli domovní prohlídku v jednom z tamních domů. „Tady vyráběl pervitin 25letý mladík, který je majitelem domku. Při domovní prohlídce jsme zajistili prekurzory a další materiál k výrobě metamfetaminu. Výrobce drog kladl policistům odpor, proto kriminalisté použili donucovací prostředky. V domě byly další osoby, které jsme předvedli k výslechu. Výroba se prokázala pouze majiteli, který sám drogu užíval. Také ji prodával za 1 000 korun za jeden gram, a to na celém území okresu Uherské Hradiště,“ uvedla Zámečníková.

V tomto případě kriminalisté našli v domě i zařízení na výrobu lihu.

V obou případech se kriminalisté trefili do poslední fáze výroby. Modafen kupovali oba dealeři v lékárnách po celém Uherskohradišťsku. Ani jeden z nich není pro policii neznámý. Již v dřívější době byli stíháni za majetkovou trestnou činnost. Pervitin vyráběl mladík v Nedakonicích nejméně tři měsíce, v Ostrožské Lhotě nejméně rok, a to minimálně dvakrát do týdne. „Velmi dobře toho mladíka znám. Je to grázl. To, že se tady vyrábí drogy, všichni věděli. Divím se, že jej policisté zatkli až teď. Jen se bojím, aby jej zase nepustili,“ prohlásil osmadvacetiletý obyvatel Ostrožské Lhoty, který z obavy před osobní mstou požádal o zachování anonymity.

Kriminalisté v současné době zjišťují, zda nenabízeli drogu také osobám mladším 18 a 15 let. „Když jsou výrobci drog zároveň jejich uživateli, tak často ztrácí soudnost a opatrnost při jejich distribuci. Proto je policisté častěji objeví,“ tvrdí terénní pracovník Martin Nožička, který se na drogovou problematiku zaměřuje.

Oba dealeři byli obviněni z trestného činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za který jim hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let.