„Bylo těsně před půl šestou v podvečer 25. srpna a operátorka linky 155 přijala hovor, v němž mužský hlas oznámil, že v supermarketu je bomba. Operátorka okamžitě informaci předala operačnímu důstojníkovi policie, který na místo vyslal policejní hlídky a informoval hasiče,“ přiblížil situaci z konce letních prázdnin mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

K supermarketu v Uherském Brodě poté dorazilo deset policistů, dva brodští strážníci a deset hasičů, kteří začali zajišťovat bezpečnost lidí v obchodě i jeho okolí. Strážci zákona přerušili provoz supermarketu a evakuovali okolo pěti set lidí do bezpečné vzdálenosti od objektu.

„Přívod elektřiny i plynu byl odpojen a policisté spolu s hasiči prohlédli všechny prostory supermarketu. Naštěstí v něm nenašli nic, co by se podobalo nástražnému výbušnému systému. Před sedmou hodinou večer byla prodejna opět veřejnosti otevřena,“ doplnil mluvčí.

Hned na místě pak podle něj uherskobrodští policisté začali pátrat po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy. Po řadě výslechů a prověřování informací se jim podařilo přijít na stopu podezřelého muže.

V těchto dnech usedl na židli v kanceláři obvodního oddělení devětatřicetiletý muž z Hradčovic, kterému policisté sdělili podezření za šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí vězení od půl roku do tří let. Podezřelý muž se pod tíhou důkazů k tomuto skutku doznal.

„Toho dne odpoledne pil alkohol a potuloval se kolem supermarketu i v něm. Kvůli obtěžování a opileckému stavu, v němž se nacházel, byl ochrankou vyveden ze supermarketu. Zřejmě jako nějakou pomstu se rozhodl nahlásit nepravdivou informaci o tom, že v prodejně je bomba. Telefonovat nešel daleko, zavolal z veřejného telefonu na stěně supermarketu. Pak rychle odešel a vše pozoroval z povzdálí,“ řekl Mergental.

Výtečník může kromě hrozícího vězení s největší pravděpodobností očekávat také úhradu škody, kterou přerušením provozu supermarketu způsobil, přičemž výsledná suma by se mohla vyšplhat do desítek tisíc korun.