Taxi z Uherského Brodu vyjelo tehdy před druhou hodinou v noci na telefonickou objednávku do Korytné. Když auto zastavilo před obecním úřadem, nikdo na smluveném místě nebyl. Po chvilce přišli k autu dva mladíci se slečnou. Mladíci začali okamžitě slovně napadat řidiče taxi, který v tom momentu seděl na sedadle spolujezdce. „Po chvilce jej několikrát udeřili pěstí do obličeje. Útočníci stále opakovali něco o údajné pomluvě a urážce slečny, která stála opodál. Překvapeného taxikáře vytáhli z auta ven a pokračovali v bití. Napadaný třicátník se bránil s odůvodněním, že o pomlouvání nic neví," popsal březnové napadení mluvčí policie v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Jen u bití ale nezůstalo. Během incidentu totiž jeden z dvojice ukradl řidiči „kasírtašku" uloženou v přihrádce spolujezdcových dveří. Pak se podařilo taxikáři dostat do auta a žena, která seděla za volantem taxi, jej odvezla pryč. „Po hodině zavolal zbitý muž na policii, kde oznámil, že byl napaden neznámými mladíky, kteří jej připravili o peněženku se zhruba osmi tisíci korunami a platebními kartami," dodla Aleš Mergental.

Uherskobrodští policisté začali zjišťovat detaily celého incidentu a totožnost útočníků. V těchto dnech sdělili podezření ze spáchání tří trestných činů mladíkům z Korytné ve věku třiadvaceti a čtyřiadvaceti let.