„Zaměříme se samozřejmě na alkohol u řidičů, ale i na další přestupky, jako je telefonování za volantem, nepřiměřeně rychlá jízda a další. Počítáme s tím, že na provoz o svátcích bude dohlížet větší počet policistů než obvykle," potvrdil Aleš Mergental.

V plné pohotovosti budou také městští strážníci. „Největší svátky jara jsou tradičně spojeny s popíjením alkoholu, proto budeme připraveni řešit přestupky v dopravě i jiné situace," podotkl velitel hradišťských strážníků Vlastimil Pauřík.

O tom, že o zábavu mívají strážci zákona v regionu postaráno při velikonočních oslavách i mimo silnice, svědčí případ z minulého roku. Tehdy o Velikonocích v Bojkovicích zasahovala policie u domu v Bezručově čtvrti. Na chodbě tamního domu se s mladým mužem pobila skupina mladíků, kteří přišli na mrskačku. „Údery pěstí se mísily s údery čelem. Tekla krev z nosů, ale k vážnější újmě na zdraví nedošlo," uvedl tehdy k případu mluvčí hradišťských policistů Aleš Mergental. Všichni účastníci byli ve věku od 18 do 25 let a silně opilí. Policisté tehdy případ řešili jako přestupek proti občanskému soužití.