„Krajští kriminalisté se delší dobu snažili získat informace k pobytu a pohybu muže, který měl v druhé polovině února nastoupit do vězení. Měli informace, že se hledaný chystá opustit území České republiky a uniknout tak desetiletému trestu odnětí svobody,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podle informací krajské policie, kriminalisté ze své osobní znalosti a předešlých zkušeností s tímto mužem věděli, že se jedná o nebezpečnou a agresivní osobu užívající omamné a psychotropní látky.

Na základě získaných informací pak čtyřiatřicetiletého muže z Uherskohradišťska v úterý krátce po půl desáté večer zadrželi u kostela ve Valašských Kloboukách.

„Muž se choval velmi obezřetně, už při prvním spatření policejního vozidla v civilním provedení a otevření dveří vozu, reagoval útěkem. Ovšem neměl šanci zasahujícím policistům, kteří ho obklíčili ze všech stran a ulic uniknout. Při samotném zadržení pak kladl odpor a byl agresivní. Policisté museli použít donucovací prostředky nejenom hmaty a chvaty sebeobrany, ale i namířenou střelnou zbraň,“ popsala zadržení muže Lenka Javorková.

Čtyřiatřicetiletý muž figuroval jako hlavní organizátor drogového gangu, který krajští kriminalisté rozkryli v roce 2014. Policisté jej nakonec eskortovali do věznice v Olomouci.