„Šla jsem přes náměstí kolem půl jedné, vykřikovali tam, byli vulgární, obtěžovali lidi,“ popsala Simona Nováková ze Zlína.

A protože se ohlédla, viděla, že se dva muži ze skupiny pustili do sebe.

„Byla to normální rvačka, ten starší z bezdomovců něco řval, nerozuměla jsem mu, pak se mezi ně vložila ještě jedna žena,“ doplnila kolemjdoucí.

Fyzické násilí na náměstí před zlínskou radnicí avšak dál gradovalo. Jeden ze čtveřice – Vladislav - se snažil trojici od sebe roztrhnout, když v tom okamžiku mladší z původní dvojice rváčů se zhroutil na zem a údajně začal sebou škubat. Prý dostal epileptický záchvat.

„Snažil jsem se mu vytáhnout jazyk, aby mu nezapadl a neudusil se, pokousal mě a prokousl si jazyk, podívejte, tady je ještě krev,“ ukazoval Vladislav na dlažbu, kde byla kaluž krve.

Ale to už na náměstí bylo v tu chvíli několik hlídek zlínských policistů a vozidla krajských zdravotních záchranářů.

„Na místě se nacházel muž, který byl velmi agresivní a pod vlivem alkoholu a kterého v době našeho příjezdu usměrňovala policie. Zda prodělal epileptický záchvat, v tomto okamžiku rozhodně nemůžeme tvrdit, jeho stav ukáže až vyšetření,“ uvedl mluvčí krajských zdravotních záchranářů a záchranář v jedné osobě Petr Olšan, který na místě události byl.

Doplnil, že co se týká muže, ke kterému byli přivoláni, jezdí výjezd záchranářů právě k němu poměrně často. 

„Přijali jsme oznámení, že na náměstí Míru se pohybuje čtveřice opilých bezdomovců. Na místo vyrazily hlídky z pohotovostního a eskortního oddělení a z obvodního oddělení policie,“ uvedla za zlínskou policii tisková mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní policisté skupinu vyzvali ke slušnému chování, což dva muži akceptovali. Zbývající dvojice – jednapadesátiletá žena a čtyřiadvacetiletý muž, však ne. Vůči policistům se chovali velmi agresivně a vyhrožovali jim,” přiblížila mluvčí Kozumplíková.

Nakonec se mladému muži mělo udělat zle, což policii všichni svorně tvrdili, proto policie přivolala pomoc zdravotních záchranářů.

„Čtyřiadvacetiletý muž si stěžoval na zdravotní problémy, byl proto v doprovodu policisty převezen zdravotnickými záchranáři do nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění do psychiatrické nemocnice,“ přiblížila dál Monika Kozumplíková.

Podle ní čeká muže i ženu prověřování podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví.

„Zejména jednapadesátiletá žena není pro policii žádnou neznámou, jen za letošní rok ji policisté několikrát prověřovali v souvislosti s krádežemi,“ připomněla mluvčí zlínské policie.