Policisté jej však brzy chytili. Mladíkovi nyní hrozí za loupež až deset let vězení. Z pokladny sebral 28.000 korun, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Aleš Mergental.

Policii pomohl muž pracující jako obsluha čerpací stanice, po loupeži se ihned vydal za mladíkem. „Nasedl do auta a snažil se pachatele pronásledovat. Podařilo se mu zjistit registrační značku a tu ihned oznámil na linku 158 i s typem auta. Operační důstojník okamžitě vyslal do těch míst policejní hlídky a další hlídky rozeslal na přístupové silnice," uvedl Mergental.

Po 45 minutách zpozorovali hledané auto policisté v Napajedlech na Zlínsku. „Muž měl na sedadle spolujezdce mikinu a pod ní nabitou plynovou pistoli s dalšími náboji a několik bankovek," řekl mluvčí s tím, že dosud netrestaný mladík chtěl podle svých slov peníze rozmnožit v herně. Policisté mu navíc naměřili 0,67 promile alkoholu, za což mu hrozí pokuta do 20.000 korun a až roční zákaz řízení.

Pracovník čerpací stanice, který policii pomohl, už jedno loupežné přepadení zažil. Před pěti lety na něj na benzince podobně mířil lupič s maketou pistole, kterého tehdy povalil na zem a zadržel přímo v prodejně.