Erotický podnik v centru obce podle informovaných lidí fungoval asi dva roky, s nabídkou svých služeb se v něm vystřídala desítka žen. Naposledy šly do práce minulý čtvrtek, od té doby jsou dveře červeného domku přelepeny policejní pečetí.

Hodinový hotel v Babicích.

„Majitelka zpočátku trvala na tom, že pouze pronajímala pokoje pro zájemce. Například milence nebo řidiče, kteří si tam chtěli odpočinout nebo relaxovat v masážní vaně s tím, že mohli zůstat třeba jen půl hodiny. Co se pak odehrávalo na pokojích, už prý nesledovala a neměla o tom ani tušení," uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Policisté však byli informováni o propagaci spoře oděných dívek v inzertních novinách a na internetu. „Dívky pak potvrdily, že zde byly za peníze k dispozici případným zájemcům. Žena měla vymyšlený systém plateb za poskytované služby, nicméně pod tíhou důkazů přiznala, že fakticky kořistila z prostituce provozované jinými," dodala policejní mluvčí Macalíková. Babičance za takové jednání hrozí až čtyřleté vězení.

Hodinový hotel v Babicích.

Celé řadě místních lidí ležel podnik v žaludku už jen kvůli jeho poloze byl vzdálen pár desítek metrů od kostela svatých Cyrila a Metoděje. „To bylo hloupé a hodně obyvatel na to nadávalo," podotkl Babičan Petr Kraváček. „Zvláště starší lidi veřejný dům doslova pohoršoval. Dokážete si jistě představit ten obrázek, když kolem něj procházely babičky z mše," doplnil jeden z babických zastupitelů Alexandr Bilík.

Velkou radost z existence nevěstince pochopitelně neměl huštěnovický farář, jenž v Babicích vede bohoslužby, Mariusz Sienkowski. „Dát se ale do konfliktu s takovými podnikateli, to by mohlo dopadnout všelijak. Proto jsem situaci pouze glosoval mottem: Chudáci, kteří v okolí bydlí, a ještě větší chudáci, kteří tam chodí," reagoval kněz.

Club VIP prý slušně vydělával

Podle místních podnik musel slušně vydělávat, taxíky se u něj v převážně nočních hodinách točily často. Navíc Club VIP nemá být jediným provozem tohoto charakteru ve vlastnictví jednatřicetileté ženy. Její byznys se nijak nezamlouval vedení obce, legislativně však bylo všechno v pořádku. „Měli jsme s tím morální problém, ale zákonně jsme na ni nijak nemohli. Několikrát jsme se snažili to řešit, veškerá její povolení však byla platná. Pouze jsme zamítli umístění reklamních poutačů na obecní stožáry," konstatoval starosta Babic Miloslav Maňásek.

Babičané měli mít v nevěstinci slevu

Ten si vzpomněl asi na rok starý kuriózní příběh, kdy se ve vesnici objevily na různých místech poházené růžové letáky. Stálo na nich, že obyvatelé Babic budou mít ve veřejném domě slevu. „Někomu se to může zdát vtipné, ale nám to skutečně vadilo. Žádnou dobrou reklamu to nedělalo. Nikdy se nedokázalo, kdo letáky vlastně vyhotovil. Jestli provozovatelé, nebo neznámý vtipálek," uzavřel starosta Maňásek.

Podle policie se jedná o čtvrtý erotický podnik ve Zlínském kraji, jehož činnost ukončili kriminalisté. Na Uherskohradišťsku jde však o premiéru.