Poprvé se mladíci vloupali do stavebních buněk u novostaveb v Ostrožské Nové Vsi, odkud ukradli různé nářadí a další věci pro stavbu.

V následujících týdnech vyrazili krást do chatek a maringotek u těžebního jezera 
u Uherského Ostrohu a také 
u Ostrožské Nové Vsi.

„Kradli z nich například plynové bomby, vařiče, lahve se slivovicí, sekačku, kamna, dalekohledy, svítilny, ale také třeba stan, vzduchovky nebo vodní dýmku," vyjmenoval policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Jedné noci se zloději vypravili také do sběrných surovin v Ostrožské Nové Vsi, aby 
z nich ukradli měď a mosaz, kterou dalšího dne prodali ve sběrných surovinách v Uherském Ostrohu. Jindy se zase vydali do rybářské boudy 
u Mistřic, odkud ukradli devět rybářských prutů spolu 
s dalším vybavením.

Vloupali se také do myslivecké boudy u Kunovic, z níž pobrali plynové bomby a spací pytle. „Do těchto objektů vstupovali vždy po užití násilí. Páčili dveře nebo přestřihávali visací zámky. Většinou se do krádeží pouštěli až za tmy, ale při jedné ze svých cest v regionu si troufli krást i ve dne," připomněl Aleš Mergental.

V Ostrožské Nové Vsi přijeli s autem ke skladu restaurace, z něhož ukradli prázdné pivní sudy. Ty potom prodali ve výkupně.

Jejich poslední a největší akcí bylo vloupání do restaurace v Uherském Ostrohu v polovině července. Do vytipovaného zařízení vyrazili autem v noci. Páčidlem překonali jak dveře do skladu, tak do výčepu.

Museli jet dvakrát, aby zvládli odvézt 14 padesátili­trových pivních sudů, jeden třicetilitrový od limonády, nejméně 170 krabiček cigaret, 13 litrových lahví fernetu, 4 lahve vína 
a 7 plechovek s energetickým nápojem. K tomu ještě vzali mince v hodnotě zhruba osm tisíc. Sudy další den odevzdali a peníze si rozdělili stejně jako alkohol a cigarety.

„Vloupáním pouze do této restaurace způsobili škodu přes šestačtyřicet tisíc," upozornil policejní mluvčí.

Po důsledném dokazování sdělili uherskohradišťští kriminalisté oběma mužům obvinění ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což jim ze zákona hrozí až pět let vězení. Oba obvinění muži již byli hradišťskými kriminalisty v minulosti trestně stíháni.