Na urgentní žádost hradišťské policejní mluvčí Jitky Zámečníkové noviny v pátek 9. 11. přinesly fotografii a text žádající veřejnost o pomoc při odhalení totožnosti mladíka, jenž na cizí platební kartu vybral peníze a zachytila jej přitom kamera. Už v pátek 9. 11. byl na policejní služebně.

„Ve čtvrtek 8. listopadu se policie obrátila na Slovácký deník s prosbou o spolupráci v šetření trestného činu neoprávněné užívání platební karty. Policisté totiž nemohli zjistit totožnost mladíka na fotografii. Deník fotku otiskl a díky tomu se podařilo mladíka identifikovat a případ dořešit,“ vysvětlila Zámečníková.

Rozruch však zveřejnění snímku vyvolalo v Buchlovicích, odkud mladík pochází. Měl být totiž tamním stárkem.

„O skutečnosti, že je nastávající mladší stárek hledán policií, jsme se dozvěděli ráno z pátečního Slováckého deníku. Ihned jsme informovali jeho rodiče a organizátorku hodů. Poté odjeli rodiče se stárkem na policii do Uherského Hradiště, kde se mladík přiznal a vysvětlil další okolnosti případu. Odpoledne byla svolána schůzka zástupců městysu, organizátorky hodů a stárků, která řešila situaci s eventuální výměnou mladšího stárka. Ten se na večerním setkání hodové chasy všem omluvil. Chasa se postavila na jeho stranu a toto rozhodnutí ihned tlumočila městysu, který je respektoval,“ popsal dění po zveřejnění snímku buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.

Přečtěte si také:

Buchlovická husa zakejhala

Znáte ho? Volejte policii!