Agresivní zloděj napadl detektiva

Zlín - Velkou odvahu ukázali v pátek 8. srpna návštěvníci obchodního centra Čepkov ve Zlíně. Ti totiž pomohli detektivovi, kterého napadl agresivní třicetiletý zloděj.

„Několik nakupujících se detektiva zastalo a muži z Ostravy zabránili v jeho agresivním chování i útěku do doby, než přijela naše hlídka,“ řekl zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík. Strážníci pak zjistili, že zloděj se pokusil ukrást drůbeží maso za pouhých osmaosmdesát korun. Zloděj tak nakonec skončil v rukou státní policie.

Hledaného čapli strážníci

Zlín - V rukou státní policie skončil v sobotu 9. srpna v noci dvaadvacetiletý mladík. Toho totiž policisté hledali po celé republice. „Hlídka podezřelého muže spatřila, když projížděla po Tyršově nábřeží. Proto zastavili a zkontrolovali jeho doklady. A jejich tušení bylo správné. Skutečně se jednalo o mladíka, který byl v celostátním pátrání,“ konstatoval zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík. Hlídka pak přivolala státní policii, která si pro něj přijela.

Ustlal si na chodníku a sundal si i šaty

Zlín - Zřejmě svou postel si s chodníkem zaměnil v sobotu 9. srpna v noci osmatřicetiletý muž, který si ustlal přímo před bránou u bývalého svitovského areálu ve Zlíně. Opilec si dokonce ještě před usnutím nezapomněl stáhnout kalhoty. Takto ho objevila i hlídka zlínských strážníků.

„Muž jim po tom, co ho vzbudili, tvrdil, že kalhoty prostě někde ztratil. Naštěstí je ale strážníci našli pohozené nedaleko od něj, a tak se muž mohl opět obléct,“ informoval zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík. Muž prý pak odkráčel směrem ke svému domovu.

Opilý Zlíňan měl v kalhotech zbraň

Zlín - Pistole, trčící z kalhot osmnáctiletého mladíka, vyděsila v neděli 10. srpna ráno servírku baru v Kvítkové ulici ve Zlíně. Mladík byl navíc notně opilý, a tak žena měla strach, aby jí něco neudělal. Proto zavolala na pomoc městské strážníky.

„Mladý muž byl skutečně ozbrojený, a to plynovou zbraní. Hlídka pak u něj udělala orientační dechovou zkoušku. Detektor mu naměřil téměř dvě promile alkoholu,“ konstatoval zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík. Strážníci pak mladému opilci vysvětlili, že podle zákona nesmí nosit zbraň viditelně v místech, kam má veřejnost volný přístup, a navíc pokud pil alkohol.

„Z těchto důvodů mu strážníci zbraň i se sedmnácti náboji vzali,“ doplnil Janík. Mladému pistolníkovi teď hrozí pokuta až patnáct tisíc korun.

Chmaták ukradl kabelku z kola

Bystřice pod Hostýnem - Potvrzení faktu, že drzost zlodějů se nikterak nemenší, přinesl v minulých dnech případ, který řeší policisté na Kroměřížsku.
Nepozornosti ženy vedoucí své jízdní kolo totiž využil minulý týden v Bystřici pod Hostýnem zatím neznámý pachatel. V nestřežené chvíli se mu podařilo z košíku, který měla cyklistka umístěný za zadním sedadlem, ukrást kabelku.

„V ní měla okradená žena peněženku s finanční hotovostí, doklady, mobilním telefonem, klíči a dalšími osobními věcmi. Celkem jí vznikla škoda za čtyři tisíce korun,“ informovala Blanka Králová z kroměřížské policie.

Stopař vzal řidičce peněženku i doklady

Kroměřížsko - Cizího člověka už zřejmě nikdy do svého vozidla nevezme žena z Holešovska. Když se totiž pro podobný dobrý skutek rozhodla v minulém týdnu, přišla o věci za několik tisíc korun.

„U obce Pravčice zastavila a naložila do svého vozu neznámého stopaře. Když jej pak řidička vyložila v kroměřížské Havlíčkově ulici, zjistila, že využil její nepozornosti a odcizil jí černou koženou peněženku s finanční hotovostí, doklady a platebními kartami,“ popsala Blanka Králová z kroměřížské policie.
Ochotné motoristce tak místo vděku nakonec zbyly jen oči pro pláč a přibližně třítisícová škoda.

Sebral škodovku a pak s ní naboural

Karolinka - Devatenáctiletý zloděj z Karolinky ukradl svému sousedovi v sobotu 9. srpna v noci Škodu 105 L. Pak ji ale naboural a z místa utekl.

,,S autem havaroval při projíždění levotočivé zatáčky v části Karolinka-Raťkov, kde narazil přední částí vozidla do zábradlí mostu přes místní potok,“ popsala mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová.

Bouračka s ukradeným autem mladíka zřejmě natolik vyděsila, že z místa utekl. Později se v něm ale hnulo svědomí a šel se v neděli večer sám přiznat na policii.

Zajímavé rovněž je, že mladý darebák zatím nevlastní řidičské oprávnění.

Sprejer nakonec skončil na policii

Vsetín - Jednadvacetiletý mladík postříkal v sobotu 9. srpna po půlnoci ve Vsetíně pod Hrbovou fasádu nové prodejny Cyklosportu. Měl ale smůlu. Lidé, kteří jej při jeho počínání viděli, zavolali městské strážníky. Před příjezdem policie se podařilo sprejerovi utéct, na základě přesného popisu svědků byl ale po chvíli zadržen.

,,Spolupráce s lidmi si velmi cením, protože bez ní by se potrestání dočkal sotva zlomek pachatelů a také tento sprejer by zůstal bez trestu dál,“ chválil Vsetíňany ředitel městské policie Nikolaj Martinak.

Mladík způsobil škodu zhruba 20 tisíc korun. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.

zpravodajové Deníku